Detailing

Dzięki zamiłowaniu do najwyższej precyzji Kovax opracował niezwykle dokładne materiały ścierne idealnie pasujące do studia detailingowego. Kontroluj każdy etap korekty lakieru dzięki systemom szlifowania na sucho tylko od Kovax.

Korekta lakieru

KOREKTA LAKIERU

K2000 191-1532, K2500 191-1534, K3000 191-1531


K2000 – K3000

BUFLEX DRY WSTĘGI NA RZEP 130x170MM

+

971-0060


BUFLEX PAD

78 X 132 MM


PRZY UŻYCIU SZLIFIERKI:

K2000 191-1535, K3000 191-1534


K2000 – K3000

BUFLEX DRY KRĄŻKI NA RZEP
125MM – 7 OTWORÓW

DO USUNIĘCIA GŁĘBSZYCH RYS POLECAMY SYSTEM TOLECUT K1500 – K2000

Polerowanie

POLEROWANIE

133 132


PACE™ HEAVY CUT COMPOUND

PASTA POLERSKA

890 193


PACE™ FUTRO PURPUROWE

890 190


PACE™ SZARA GĄBKA

133 232


PACE™ MEDIUM CUT COMPOUND

PASTA POLERSKA

890 191


PACE™ POMARAŃCZOWA GĄBKA

133 332


PACE™ ULTIMATE POLISH

PASTA POLERSKA

DO CIEMNYCH KOLORÓW ZALECAMY PASTĘ PACE ULTIMATE POLISH.

890 192


PACE™ CZARNA GĄBKA

Powłoka ceramiczna

POWŁOKA CERAMICZNA EPIC™

Powłoka ceramiczna EPIC™ została zaprojektowana z myślą o jak najlepszym wykończeniu pojazdu. Specjalnie opracowana technologia zapewnia lata ochrony i najwyższy w branży połysk. W przypadku profesjonalnej aplikacji, system EPIC™ wiąże się z lakierem bezbarwnym otrzymując wytrzymałą, hydrofobową powłokę, która zapobiegnie zabrudzeniu, plamom wody i zanieczyszczeniom przylegającym do lakieru, przedłużając żywotność i łatwość czyszczenia każdego pojazdu.

CECHY I ZALETY

 • Niezwykle łatwy w aplikacji
 • Wiąże się z lakierem bezbarwnym i nadaje niewiarygodną głębię połysku
 • Zaprojektowany jako uzupełnienie systemu korekcji lakieru PACE™ oraz KOVAX
 • Optymalna lepkość umożliwia aplikację zarówno przez profesjonalistów jak i hobbystów
 • Zapewnia piękny „mokry” wygląd
 • Doskonałe właściwości hydrofobowe pozwalają aby woda i brud same spłukiwały się z lakieru

SPOSÓB APLIKACJI

Powłoka ceramiczna EPIC™ wymaga czystej, gładkiej powierzchni przed aplikacją. Zalecamy stosowanie systemu PACE™ do korekty lakieru bezbarwnego przed zastosowaniem ceramiki. Zapewni to idealnie przygotowaną powierzchnię, wolną od wad i zanieczyszczeń. Aby uzyskać najlepsze wyniki, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami.

 • Użyj EPIC™ Prep Wash i całkowicie osusz pojazd
 • Upewnij się, że pojazd ma temperaturę pokojową między 10°C – 24°C oraz znajduje się w zadaszonym, wolnym od kurzu garażu
 • Użyj systemu korekcji lakieru PACE™, aby usunąć wszelkie niedoskonałości
 • Dokładnie sprawdź, czy powierzchnia jest wolna od wad i zanieczyszczeń
 • Użyj EPIC™ Final Prep Wipe w połączeniu ze mikrofibrą, aby przygotować się tuż przed aplikacją
 • Owiń zamszową szmatkę wokół podkładki aplikatora i nałóż na nią 3-4 krople powłoki ceramicznej EPIC™
 • Pracuj w obszarach możliwych do kontrolowania (kwadrat 50 x 50 cm), kilkukrotnie nakładając powłokę przy pomocy aplikatora na powierzchnię (sposobem „na krzyż”), aż ceramic zostanie „wtarty” w lakier bezbarwny
 • Używając czystego, bardzo miękkiego ręcznika z mikrofibry, wytrzyj obszar do czysta i osusz wszelkie pozostałości, delikatnie polerując do uzyskania wspaniałego połysku
 • Powtórz te kroki dla całego pojazdu; aby zapewnić pełne pokrycie zaleca się stosowanie sposobu na zakładkę w każdym obszarze
 • Trzymaj pojazd w kontrolowanym środowisku przez co najmniej 12 godzin i utrzymuj suchość przez co najmniej 24 godziny; pełne wiązanie z lakierem bezbarwnym może potrwać siedem dni

Zobacz jak w praktyce działa ceramik EPIC™.

SYSTEM EPIC™ ZAWIERA NASTĘPUJĄCE PRODUKTY:

EPIC™ Ceramic Prep Wash Concentrate Środek myjący wstępny

Malco EPIC ™ Ceramic Prep Wash Concentrate jest silnym detergentem do usuwania zewnętrznych zabrudzeń samochodowych, pyłu hamulcowego i innych zanieczyszczeń.

ŁATWE PRZYGOTOWANIE I ZASTOSOWANIE: Prep Wash z łatwością usuwa brud i kurz, pozostawiając pojazd nieskazitelny i gotowy do aplikacji powłoki ceramicznej. Skoncentrowany mycie wstępne wytwarza duże ilości mydlin, które absorbują brud i zapobiegają zadrapaniom i zawirowaniom po szmatce.

BEZPIECZNY DLA WSZYSTKICH POWIERZCHNI: Zapewnia głębokie czyszczenie na wszystkich powierzchniach pojazdów, dzięki czemu idealnie nadaje się do samochodów, ciężarówek i motocykli.

EPIC™ Ceramic Final Prep Wipe Środek myjący przed nałożeniem powłoki ceramicznej

EPIC™ Ceramic Final Prep Wipe jest kluczowym składnikiem systemu powłok ceramicznych EPIC™.

EPIC™ Ceramic Final Prep Wipe to ostatni krok przed aplikacją. Czyści i przygotowuje powierzchnię, aby zapewnić skuteczne nałożenie długotrwałej ochronnej powłoki ceramicznej.

Sposób użycia: Po zastosowaniu EPIC™ Prep Wash i EPIC™ Paint Correction System spryskaj powierzchnię przeznaczoną do malowania i dokładnie wytrzyj całą powierzchnię czystym, ultra miękkim ręcznikiem z mikrofibry bez krawędzi. Upewnij się, że powierzchnia jest sucha i wolna od kurzu dla prawidłowego zastosowania ceramiki EPIC™.

EPIC™ Ceramic Coating Single-Use Kit Zestaw do jednorazowej aplikacji powłoki ceramicznej

Podstawowe produkty do wykonania co najmniej jednego pojazdu.

Powłoka ceramiczna EPIC™ została zaprojektowana z myślą o jak najlepszym wykończeniu pojazdu. Ta specjalnie opracowana powłoka zapewnia lata ochrony i najwyższy w branży połysk. Po profesjonalnej aplikacji system ceramiczny EPIC połączy się z bezbarwną powłoką pojazdu, tworząc trwałą, hydrofobową powierzchnię.

Ta powłoka zapobiegnie przyleganiu brudu, plam wodnych i zanieczyszczeń do lakieru, przedłużając żywotność i łatwość czyszczenia każdego pojazdu. Ten system zmieni sposób dbania o pojazd, a jednocześnie zwiększy wartość i wydłuży żywotność.

Każdy zestaw jednorazowego użytku zawiera:

 • Powłoka ceramiczna EPIC™, 30 ml (# 02058)
 • Aplikator (# 801038)
 • Suede Cloths (# 810104)

PYTANIA I ODPOWIEDZI – Q&A

Pytanie 1: Czego powinienem użyć do nałożenia powłoki ceramicznej EPIC™?

A1: Do aplikacji zawsze należy używać zamszowej tkaniny. Jest ona przeznaczona tylko do jednego użytku i powinna zostać zutylizowana po zakończeniu.

Pytanie 2: Jak długo trwa nakładanie powłoki ceramicznej EPIC™?

A2: To zależy od wielkości samochodu, liczby warstw i doświadczenia. Ważne – nie spiesz się z nakładaniem. Samo nakładanie lakieru zajmuje przeciętnie od jednej do trzech godzin.

Pytanie 3: Czy jedna warstwa powłoki wystarcza do zapewnienia ochrony?

A3: Tak, wystarczy jedna warstwa. Jednak wiele warstw powłoki ceramicznej nie zaszkodzi lakierowi bezbarwnemu ani systemowi i zapewni jeszcze dłuższą trwałość.

Pytanie 4: Skąd mam wiedzieć, kiedy powłoka jest całkowicie „wtarta” w lakier bezbarwny?

A4: Kontynuuj wcieranie aplikatorem w kontrolowanym obszarze do czasu aż cała „mokra” powierzchnia zniknie. Poczujesz lekki opór w momencie gdy powłoka jest już gotowa.

Pytanie 5: Czy EPIC™ Ceramic można nakładać auta będące oklejone grafiką?

A5. Tak, jednak system ceramiczny EPIC™ nie jest przeznaczony do grafiki winylowej, dlatego okres użytkowania i gwarancja nie będą miały zastosowania. Ceramika nie zwiąże się do winylu w ten sam sposób, co w przypadku lakieru bezbarwnego. Grafiki w wysokim połysku zyskają dodatkową głębię, natomiast matowe lub satynowe grafiki zmienią się w połyskowe.

Pytanie 6: Czy EPIC™ Ceramic uchroni przed plamami powstałymi na skutek kwaśnych deszczy, ptasich odchodów i żywic?

A6. Odeprze większość zanieczyszczeń. Jeśli jednak te plamy pozostaną na wystarczająco długo, nadal mogą trawić górną warstwę. EPIC™ pozwoli znacznie szybciej i łatwiej oczyścić i usunąć te zanieczyszczenia.

Pytanie 7: Czy EPIC™ Ceramic działa na szkle lub kołach?

A7 Chociaż jesteśmy przekonani, że będzie działać na szkle i kołach, nie możemy tego poleć w tej chwili. Z powodu różnych właściwości wiążących, powłoka ceramiczna nie wytrzyma tak długo na kołach lub na szkle. Dodatkowe badania są już prowadzone.

Pytanie 8: Co się stanie, jeśli EPIC™ Ceramic dostanie się na czarny plastik lub gumę?

A8 Nic nie zaszkodzi, ale jeśli zostanie przypadkowo nałożony na jakąkolwiek powierzchnię, to doda jej połysku, dlatego zaleca się po prostu zetrzeć powłokę z plastiku z IPA.

Pytanie 9: Czy EPIC™ Ceramic można stosować na żelkot?

A9 Może być stosowany na żelkocie, ale może nie być najskuteczniejszym zastosowaniem tego produkt, ponieważ EPIC™ zaprojektowany do zastosowań motoryzacyjnych. Stały kontakt z wodą skróciłby żywotność ceramiku, więc ponowna aplikacja byłaby konieczna wcześniej niż za dwa lata jak to jest w przypadku zastosowań motoryzacyjnych.

Pytanie 10: Jak umyć samochód, aby zachować gwarancję lub ogólnie?

A10 Zaleca mycie samochodu ręcznie, aby uzyskać jak najdłuższą żywotność lub przynajmniej bezdotykowe / bezszczotkowe myjnie samochodowe zapobiegną przedwczesnemu zużyciu.

Renowacja reflektorów

RENOWACJA REFLEKTORÓW

ReNuLite® Wipe-On Headlight Lens Restoration działa szybko, usuwając lekkie i średnie rysy, przebarwienia i zabrudzenia z reflektorów, dzięki czemu wyglądają jak nowe. To wszechstronny produkt może być również stosowany na plastiku, Plexiglas jak również na przednich szybach łodzi i jachtów. Jednorazowa aplikacja zapewnia perfekcyjny, nowy wygląd lampy do 1 roku.

ReNuLite® Wipe-On Headlight Lens Restoration to system jednoskładnikowy, tzn. że możesz wykorzystać ten sam lakier na kilka reflektorów bez konieczności zużycia całej mieszanki w jednym użyciu. 

System jest całkowicie bezpieczny dla serwisów blacharsko-lakierniczych, nie zawiera żadnych dodatków mogących spowodować uszkodzenia świeżo pomalowanych elementów.

SPOSÓB UŻYCIA:

NIE stosować w bezpośrednim świetle słonecznym lub UV. Presta NIE ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane niewłaściwym użytkowaniem produktu. Zestawy ReNuLite® Wipe-On wykorzystują progresywne szlifowanie, w którym reflektor jest przygotowywany przy użyciu trzech różnych gradacji papieru ściernego w celu usunięcia pożółkłych powłok i zapewnienia przyczepność powłoki.

Wykonaj następujące kroki:

 1. Zacznij od szlifowania starego reflektora papierami na sucho Super Assilex od Kovax, gradacje 600, 800 i 1200.
 2. Spryskaj reflektor preparatem Presta Lens Drier, po czym dokładnie osusz czystym niestrzępiącym się ręcznikiem. Powierzchnia reflektora musi być sucha i wolna od kurzu, aby zapewnić odpowiednie właściwości wiążące. Upewnij się, że lakier ma temperaturę pokojową, co najmniej 22°C.
 3. Wlać lakier do dostarczonych tac, a następnie zanurzyć gąbkę znajdującą się w zestawie, aby nałożyć. Podczas nakładania lakieru należy stosować zakładkę 50/50 z równomiernymi pociągnięciami z boku na bok.
 4. Odczekaj 3-5 minut, aż powłoka odparuje i samo wypoziomuje się.
 5. Usuń taśmę maskującą i wytrzyj nadmiar produktu z obszarów obok reflektora z pomocą środka Presta Lens Drier.
 6. Wyciągnij pojazd na światło słoneczne lub użyj lampy UV do utwardzenia. Pozostaw produkt do utwardzenia przez 10-15 minut (w zależności od warunki oświetleniowe) lub do momentu, gdy reflektor wyschnie w dotyku.

W skład systemu wchodzą następujące produkty:

 1. RENULITE® HEADLIGHT SEALANT – WIPE-ON Lakier do zabezpieczenia reflektorów 15ml
 2. RENULITE® LENS DRIER Odtłuszczacz do reflektorów w sprayu 236ml
 3. ULTIMATE SPONGE Gąbka na nakładania lakieru
 4. Papiery ścierne Kovax Super Assilex

Zobacz system ReNuLite® Wipe-On. W poniższym filmie zastosowano wodne papiery ścierne, my zalecamy jednak system całkowicie na sucho – system Super Assilex od Kovax.