Włókniny ścierne

WŁÓKNINY ŚCIERNE

Różne grubości włókniny dla różnych zastosowań:

Slim – cienka do trudno dostępnych miejsc Performance – grubsza do szybszej pracy.

Duże zagęszczenie i minimalne ryzyko wypadania włókien. Optymalna wytrzymałość na rozdarcie. Bardzo wysoka siła cięcia.

CECHY

  • Czerwona włóknina o gradacji 400 przeznaczona jest do matowania trudno dostępnych miejsc przed aplikacją podkładu
  • Szara włóknina o gradacji 1500 przeznaczona do matowania trudno dostępnych miejsc przed lakierowaniem
  • Zalecane do pracy na sucho i na mokro

SPECYFIKACJA

KOFLE-X
RED
GradacjaSLIM RED
115 x 230 MM
PERFORMANCE RED
115 MM x 230 MM
PERFORMANCE RED
115 MM x 10 M
Very Fine900-7950900-7952900-7954
KOFLE-X
GREY
GradacjaSLIM GREY
115 x 230 MM
PERFORMANCE GREY
115 MM x 230 MM
PERFORMANCE GREY
115 MM x 10 M
Ultra Fine900-7951900-7953900-7955

Włókniny ścierne o różnych grubościach

Jako producent innowacyjnych rozwiązań takich jak materiały ścierne dysponujemy w swoim portfolio różnymi produktami. Naszym głównym celem przy tworzeniu tego typu materiałów było stworzenie rozwiązania, które usprawni pracę na każdym etapie. W ten sposób powstały włókniny ścierne, które dostępne są w dwóch wersjach. Różnorodna grubość tego materiału wynika z faktu, że należy go stosować w zupełnie różnych sytuacjach. Dlatego wybierając włókniny ścieralne Kovax, warto zwrócić uwagę na parametry produktu. Pierwszą z możliwości jest opcja Slim. To, jak sama nazwa wskazuje, cienka wersja włókniny przeznaczona do miejsc trudno dostępnych. Drugą wersję stanowi opcja Performance, a więc produkt o większej grubości przeznaczony do minimalizowania czasu pracy, a maksymalizowania efektów. Niezależnie od grubości, każda z tych możliwości jest bardzo praktyczna i pomocna wielu gałęziach biznesu. Zapoznaj się już teraz z całą specyfikacją tego produktu!

Włóknina do matowania lakieru – najwyższa jakość produktu

Zawsze stawiamy sobie wysoko poprzeczkę i dbamy o to, aby wszystkie nasze produkty charakteryzowały się najwyższą jakością. Do tej pory udawało nam się spełnić to założenie i nie inaczej jest w przypadku włókniny do matowienia lakieru. Zadbaliśmy przede wszystkim o praktyczną stronę tego produktu. Materiał został opracowany w taki sposób, aby zminimalizować wypadanie włókiem, zapewniając jednocześnie duże ich zagęszczenie na niewielkim obszarze. Dzięki zastosowaniu bardzo dużej siły cięcia udało nam się zminimalizować podatność na rozdarcia, co wpływa pozytywnie na jakość i tempo wykonywanej pracy z użyciem tego materiału.

Włóknina ścierna w różnych kolorach

W kontekście przeznaczenia przydatne będzie rozróżnienie na dwie odmienne barwy – czerwoną i szarą – zwłaszcza jeśli zestawimy je z konkretną gradacją. Dla przykładu włóknina ścierna w kolorze czerwonym o gradacji 400 sprawdzi się do przygotowania powierzchni na położenie podkładu.

Włóknina ścierna na szlifierkę – szerokie zastosowanie

Niezwykle istotną kwestią jest zastosowanie tego rodzaju materiału w praktyce. Włóknina ścierna na szlifierkę może być wykorzystywana zarówno w przemyśle samochodowym, meblarskim, samolotowym, jak i przy produkcji produktów sportowych. To ogromna zaleta tego materiału, że może być wykorzystywany w tak wielu branżach i w każdej z nich będzie w stanie wprowadzić skuteczną i znaczącą zmianę. Zapoznaj się już teraz z dokładną specyfiką włóknin ściernych na naszej stronie.