Jak polerować lakier? Podpowiadamy

Samochód niczym z salonu – nierzadko właśnie takie efekty zapewnia polerowanie lakieru. Przywraca oryginalny blask, usuwa zmatowienia, odbarwienia i drobne rysy, które pojawiają się na karoserii. Gładka, lśniąca powierzchnia lakieru przyciąga spojrzenia i zatrzymuje je na dłużej. Dlatego wyjaśniamy, jak polerować lakier i jakie narzędzia przydadzą się podczas tej pracy!

Spis treści:

  1. Jaka pasta do polerowania lakieru?
  2. Jakie narzędzia polerskie są najlepsze?
  3. Jak wypolerować lakier?

Jaka pasta do polerowania lakieru?

Obecnie rynek obfituje w wiele rodzajów past polerskich, które różnią się stopniem agresywności. Przede wszystkim wybierz pastę polerską odpowiednią do typu i stanu lakieru, z którym masz do czynienia. Jeśli nie masz pewności, która najlepiej zda egzamin, skonsultuj się z profesjonalistą na przykład sprzedawcą.

Dobre pasty polerskie tworzą idealne lustrzane wykończenie. Właśnie takie właściwości ma na przykład SYSTEM POLERSKI PRESTA® PACE™ z oferty Kovax, który poleruje i nabłyszcza w jednym kroku. Skraca czas pracy do minimum, nie zawiera szkodliwych wosków, wypełniaczy ani silikonów, a specjalna formuła sprawia, że nie rozbryzguje się i jest prosty do usunięcia.

Tak więc wybór odpowiedniej pasty to jeden z najważniejszych kroków, żeby polerowanie przebiegło wygodnie i szybko. Podczas zakupu zwróć zatem uwagę na agresywność produktu, jego skład i zastosowanie.

Jakie narzędzia polerskie są najlepsze?

Producenci oferują szereg narzędzi polerskich, wśród których są polerki, gąbki, ściereczki, futra czy papier do polerowania lakieru. Dlatego każdy z łatwością wybierze idealnie na miarę własnej specyfiki pracy. Różnią się głównie twardością, co przekłada się między innymi na finalny efekt. Jeśli zależy Ci na tym, aby rezultaty naprawdę były imponujące, wybierz polerki od sprawdzonych dostawców, a w razie wątpliwości, skonsultuj zakup ze specjalistą.

Jak wypolerować lakier?

Kiedy już wyposażysz się w odpowiednie narzędzia, nakładki polerskie i pasty, możesz przystąpić do pracy. Przygotuj powierzchnię, upewnij się, że jest sucha i czysta, czyli pozbądź się zanieczyszczeń. Zabezpiecz wszystkie elementy, które chcesz ochronić przed zabrudzeniem na przykład lusterka.

Następnie nałóż na polerkę odpowiednią ilość pasty i wykonaj test na małym obszarze, aby upewnić się, że pasta polerska i wybrana technika nie powodują żadnych niepożądanych efektów. Jak polerować lakier po malowaniu czy po prostu dla odświeżenia wyglądu pojazdu? Wykonuj delikatne ruchy i nie naciskaj zbyt mocno powierzchni. Ostatni etap obejmuje nałożenie chemii kosmetycznej, takiej jak wosk. Teraz już wiesz, jak wypolerować lakier bezpiecznie i profesjonalnie!